Novinky ze světa mobilních hospiců

Spolupracujeme s Českou společností paliativní medicíny ČLS JEP

Uzavřeli jsme Deklaraci o spolupráci s Českou společností paliativní medicíny ČLS JEP, ve které deklarujeme podporu vzájemných aktivit, které jsou cíleny na systematický rozvoj paliativní péče v České republice.

Získali jsme podporu Nadace Komerční banky, a.s. - Jistota

Máme radost z podpory projektu „Podpora a růst profesionálů v mobilních hospicích“ ze strany Nadace Komerční banky, a.s. – Jistota, který začneme realizovat v září 2021 a jehož cílem je podpora růstu profesionálů, kteří pracují a chtějí pracovat v mobilních hospicích. Spolupráce a podpora poběží do jara roku 2024. Děkujeme!

.
Průvodce (nejen) pro nově vznikající mobilní hospice je tu pro vás

V letních měsících roku 2021 vydáváme Průvodce (nejen) pro nově vznikající mobilní hospice, který vznikl díky podpoře Nadačního fondu rodiny Orlických a s odbornou záštitou České společnosti paliativní medicíny ČLS JEP a Centra paliativní péče. Průvodce je určen všem, kteří chtějí založit mobilní hospic nebo uvažují o rozšíření stávajících služeb.

Moneta Money Bank nově podpoří mobilní hospice

Společnost Moneta Money Bank se rozhodla v rámci programu MON HELP podpořit vybrané neziskovky, včetně Fóra mobilních hospiců. Pro své členy tak Fórum získá desítky vyřazených automobilů, počítačů, notebooků a tiskáren. Děkujeme!

.
Vydali jsme leták v ukrajinštině a ruštině o službách mobilních hospiců

Zdravotní služby poskytnuté osobám z Ukrajiny jsou uhrazeny ve standardním režimu a získávají plný nárok na poskytování hrazených zdravotních služeb ve stejném rozsahu jako jiní pojištěnci v ČR. Proto jsme připravili leták o péči mobilních hospiců v ukrajinštině a ruštině.

Proběhla jarní členská schůze 2022

28. dubna 2022 se uskutečnila členské schůze Fóra mobilních hospiců v Praze. Na jarní členské schůzi se hlasovalo o účetních výsledcích minulého roku a rozpočtu na rok letošní.

.
Ajaj, něco tady chybí, že?

Nikdo není dokonalý, ani tento nový web. Chtěli jsme ho představit paliativní komunitě v rámci ostravské konference, a tak jsme ho spustili i přes drobné nedostatky, např. v podobě nefunkčních odkazů. Na úpravách intenzivně pracujeme.

.
Spustili jsme druhý běh mentoringu pro hospice

V září jsme společně s partnerem ČSOB spustili druhý běh mentoringu pro vedoucí pracovníky mobilních hospiců. Děkujeme. Zástupcům členských organizací jsme bližší informace poslaly mailem.

.
Kampaň DOMA. bude letos ve velkém stylu

Kampaň DOMA. 2022, kterou pořádáme s Mobilním hospicem Ondrášek, je spuštěna. Opět probíhá měsíc, kdy se věnujeme osvětě společně s 36 mobilními hospici. Děkujeme všem finančním i mediálním partnerům.

.
Fórum změnilo barvy a spustilo nové webové stránky

Po roční práci na novém vizuálním stylu a na webových stránkách jsme v cílové rovince. Za novou grafiku děkujeme grafickému duu Svéráz. Nové webové stránky jsou v režii Marathon studia. Děkujeme také za podporu Nadace Komerční banky, a.s. - Jistota, která projekt podpořila.